facebook-128

Opis studiów

Akademia Przywództwa to studia podyplomowe, kształcące liderów nowoczesnych organizacji, w których przewodzenie, współpraca, szacunek, pasja, aspiracje mają zastępować stare zasady zarządzania do jakich należą: kontrola, nakaz, procedury, regulamin, autokracja.

 

Uczestnicy tych studiów podczas kolejnych zajęć będą rozwijali umiejętności, które pozwolą stać się liderami małych i wielkich społeczności – zarówno w biznesie, jak i poza nim. Będą pracować nad rozwojem swojego własnego potencjału, osobowości, intelektu, jak również poznawać metody wywierania wpływu na innych. Poznają, czym jest motywowanie, rozwiązywanie konfliktów i problemów, zarządzanie czasem oraz, co oznacza bycie strategiem. Program podzielony jest w taki sposób, by z jednej strony uczestnicy studiów rozwijali się wewnętrznie jako przywódcy, poprzez pracę nad własnym potencjałem lidera, z drugiej, by poznawali twarde zasady i metody zarządzania organizacją.

Osobne bloki tematyczne poświęcone są na spotkania z praktykami biznesu – liderami, którzy dzięki doświadczeniu i charyzmie potrafili dokonać niezwykłych osiągnięć w zarządzanych przez siebie organizacjach.

Program studiów jest przygotowany w taki sposób, by większość czasu, tj min. 80% zajęć poświęconych było na ćwiczenia i warsztat doskonalenia umiejętności przywódczych. Na teorię i ogólne zasady przeznaczone jest mniej niż 20% czasu.

Z tego powodu wykładowcami są doświadczeni trenerzy z wieloletnią praktyką trenerską, posiadający certyfikaty trenerskie lub coachingowe prestiżowych organizacji. Zachęcamy do zapoznania się z dossier naszych trenerów i praktyków.

Kadra